skip to Main Content
+48 608 052 903 +48 577 502 950 piontek@piontek.com.pl
Altana Z Drewna – Renowacja

Altana z drewna – renowacja

Wszyscy, którzy posiadają ogrody, starają się je maksymalnie upiększyć, żeby prezentowały się możliwie jak najbardziej atrakcyjnie – były gustowne, kolorowe, miłe dla oka i żeby można było spędzać w nich wolne chwile. W ogrodach i na działkach stawia się więc altany z drewna, które świetnie wyglądają i są bardzo wygodne w użytkowaniu, jednak ich utrzymanie wymaga regularnej pielęgnacji. Jak powinna wyglądać renowacja altanki przed sezonem letnim? Wyjaśniamy krok po kroku.

altana drewniana renowacja

Renowacja altany – jak się do tego zabrać?

Drewno jest bardzo estetycznym materiałem konstrukcyjnym, jednak bez odpowiedniego zabezpieczania bardzo szybko pożegnamy się z naszą altaną. Przed nadejściem sezonu letniego należy więc zabrać się za naprawę wszystkich szkód, jakie poczyniła zima – najpierw ocenić ewentualne uszkodzenia, a następnie zakupić odpowiednie środki do ich naprawy. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele przydatnych produktów do impregnacji.

Zobacz także: Jak zrobić altanę z drewna?

Czyszczenie, odświeżenie, impregnacja altany z drewna

Nie zawsze konieczne jest całkowite usunięcie zabezpieczającej drewno warstwy lakieru czy impregnatu – choć oczywiście meble i altany, które pielęgnuje się w ten sposób co roku będą najdłużej służyć swoim właścicielom. Jeśli jednak widać, że warstwa nie jest uszkodzona, można jedynie wyszorować altanę przy użyciu wilgotnej szczotki. W przeciwnym przypadku konieczne będzie całkowite oczyszczenie – zdarcie warstwy lakieru czy impregnatu i nałożenie nowej. Czyścimy drewno przy pomocy papieru ściernego. To żmudna praca, jednak z pewnością potrzebna.

altana drewniana renowacja

Back To Top